In-Site Search

Enter the search word in order to make a search within the site. The search will be carried out in all documents and it will be offered to you as a list.


Ask us!
OR
İEÜ'ye Girişimcilik Bayrağı ödülü verildi

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nin (TÜSİAD) düzenlediği "Bu Gençlikte İş Var" Yarışması'nda 71 üniversitenin gönderdiği 506 iş fikri projesi içinden 104 projeyle "Girişimcilik Bayrağı"nı aldı. Bayrağın, 2013-2014 Akademik Yılı'nda İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde dalgalanacağı belirtildi. İEÜ Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, bayrağın, girişimci öğrenci ve mezunlarının aydınlık geleceklerinin simgesi olduğunu belirterek, "Girişimcilik Bayrağı bizim vizyonumuz, attığımız her adımın somutlaşmış hali gibi ve üstelik TÜSİAD tarafından ödül olarak verildi. Girişimci öğrencilerimizle gurur duymamak elde değil" diye konuştu.

Başarının kanıtı
Demirtaş, değişen küresel yapının dinamiğine uygun eğitim sistemi ve programlarla her mezunun yaşamını mutlu ve refah içinde geçirmesi için emek verdiklerini dile getirerek, yetiştirdikleri mezunların, hayat yolculuklarında adeta uçarcasına ilerlediklerini belirtti. Demirtaş, "Cumhuriyetimiz kurulalı 90 yıl oldu. Çok yol aldık. Ama dünyada bitmeyen bir yarış var. Biz atamızın yolunda ve bu kültürün ışığında yetiştirdiğimiz Mustafa Kemal'in askerleri ile dünyanın ilk 10 ekonomisi içine gireceğiz. TÜSİAD'ın ödülü olan 'Girişimcilik Bayrağı' öğrencilerimizin, mezunlarımızın aydınlık geleceğini kanıtlarcasına dalgalanıyor. Girişimcilik, ruhtan öte bir kültürdür. İEÜ'de öğrencilerimiz girişimcilik kültürüyle eğitim görüyorlar. Vizyon farklı olunca ortaya böyle güzel sonuçlar çıkıyor. Emeği geçen tüm öğrencilerimizi ve ekibi kutluyorum" dedi.

Teknopark projesi
İEÜ Rektörü Prof. Dr. Tunçdan Baltacıoğlu ise Embryonix Merkezi ile girişimcilere korunaklı ortamda yenilikçi fikirlerini geliştirmelerini ve hayata geçirmelerine olanak verdiklerine söyledi. Rektör Prof. Dr. Baltacıoğlu, "İzmir Ticaret Odası ve üniversitemiz öncülüğünde kurulmakta olan İzmir'in ikinci teknoparkı 'İzmir Bilimpark'ın önümüzdeki aylarda faaliyete geçirilmesi ile ilgili önemli ilerlemeler sağlıyoruz. Embryonix merkezimizden çıkan yenilikçi fikirler, birer birer başarılı girişimler olup iş dünyasına kazandırılıyor" diye konuştu. 

 

Yeni Asır - 25 Kasım 2013 - Haber için tıklayınız