In-Site Search

Enter the search word in order to make a search within the site. The search will be carried out in all documents and it will be offered to you as a list.


Ask us!
OR
Intertech İzmir Bilimpark’ta

Finans sektörünün ihtiyaç duyduğu teknolojileri üreten Intertech, İstanbul Merkez Teknopark, ODTÜ Teknopark, Esentepe Şubesi, Esentepe Yerinde AR-GE Şubesi ve Viyana Şubesi’nin ardından altıncı şubesiyle İzmir Bilimpark’ta yer alacak.

 

Intertech Kurumsal Yönetim Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Cöngevel Sonbudak, Intertech Bölüm Müdürü Hurşit Özyıldız ve Intertech Mali Müşaviri Aykan Peker ile birlikte, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve İzmir Bilimpark Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş’ı ziyaret etti. Intertech Kurumsal Yönetim Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Cöngevel Sonbudak, Intertech olarak 10 ülkede 40’ın üzerinde banka ve finans kuruluşu ile çalışarak, finans sektörünün ihtiyaç duyduğu teknoloji hizmetlerini yenilikçi bakış açılarıyla sunduklarını kaydetti.

 

Pek çok bankanın bünyesindeki iştiraklerle sadece kendilerine yönelik çözümler sunduğunu, Intertech’in ise 950’nin üzerinde çalışanıyla yerli-yabancı pek çok banka ve finans kuruluşuna hizmet verdiğini belirten Sonbudak, “Türkiye’de İstanbul Teknokent ve Ankara’daki ODTÜ Teknokent’in ardından üçüncü teknokent şubemiz de İzmir Bilimpark’ta yer alacak. Burada 15 kişilik bir ekiple çalışmaya başladık ve özellikle dijital kuşak projeleri için çalışacağız. İzmir Bilimpark’taki şubemizi açma çalışmalarımızın başından itibaren Bilimpark yönetimi ve ekibinden çok büyük destek aldık. Bunun için teşekkür ederiz. Önümüzdeki dönemde buradaki çalışmalarımızı arttırırken, İzmir Ekonomi Üniversitesi ile de işbirliğimize devam etmek istiyoruz.” diye ekledi.

 

"Intertech’in İzmir Bilimpark’a Gelmesinden Çok Mutluyuz"

 

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş ise Intertech gibi alanında uluslarasası başarılar elde eden dev bir firmanın İzmir Bilimpark’ta şube açmasından son derece mutlu olduklarını belirterek, “Intertech bize güç katacaktır” diye kaydetti. İEÜ bünyesinde Türkiye’de ilk yazılım mühendisliği bölümünü 2001 yılında kurduklarını belirten Demirtaş, yazılım ve teknoloji alanındaki çalışmalarını İzmir Bilimpark ile daha da ileri bir aşamaya taşıdıklarını belirtti. Intertech’in diğer üniversitelerle yaptığı işbirliğini İzmir Ekonomi Üniversitesi ile yapabilmesi için her türlü desteği vereceklerini ifade eden Demirtaş, “İzmir Bilimpark’ta istediğiniz kadar yer verebiliriz. Hocalarımız, üniversitemiz, Odamız ile her türlü işbirliğine hazırız. Yenilikçi bir üniversiteyiz. İzmir’i bir teknoloji kenti yapmayı hedefliyoruz” diye kaydetti.

 

13 Aralık 2016 - Haber için tıklayınız