İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ İZMİR BİLİM VE TEKNOLOJİ PARKI TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGESİ | ITOB OSB, 10032 SOK. NO:2 MENDERES / İZMİR | +90 232 799 02 00 (pbx)
AR-GE PORTAL

Bölge Yönetim Ofisi: +90 232 799 02 00 | Whatsapp : +90 505 033 73 48

Hakkımızda

Vizyon & Misyon

Tarihte bilimin temellerinin atıldığı Ege coğrafyasının yaratıcı ve üretici geleneğini harekete geçirmek,

Bilgiyi, yaratıcılık ve girişim ruhunu yüksek katma değere dönüştürmek;

Uluslar arası Ar-Ge, inovasyon ve ileri teknoloji ekosisteminde bilinirliğe sahip lider bir bilim ve teknoloji parkı olmak.


MİSYON:

- İleri teknoloji ürün ve yazılım fikirlerinin, fikir boyutundan üretim boyutuna geçişini kolaylaştırmak ve hızlandırmak

- İleri teknoloji ürün ve yazılım fikirlerinin ihtiyaç duyduğu altyapı ve danışmanlık hizmetleri ile sermaye desteklerini sunmak.

- Güçlü bir Girişimci-Yatırımcı-Sanayici Ağı yaratmak.

- Ülkemizin sahip olduğu patent ve telif sayısının artmasına doğrudan katkı sağlamak.

- Bölgemizde geliştirilen ürün ve yazılımların uluslar arası pazara sunulmasını kolaylaştıracak altyapı ve iletişim kanallarını   oluşturmak.

- İzmir’den dışarıya verilen beyin göçünü azaltmak.

- İzmir’in stratejik öncelikleri arasında yer alan bölgesel Ar-Ge ve yenilik kapasitesinin geliştirilmesine katkı sağlamak ve   İzmir’in  marka değerini artırmak.

Tarihçe

İzmir Bilimpark, 2010 yılı sonunda İzmir Ticaret Odası’nın Vergi Ödül Töreni sırasında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Nihat Ergün’ün dile getirdiği “İzmir’de tarım ağırlıklı bir teknopark kurun” önerisiyle yola çıktı.İzmir Ekonomi Üniversitesi, İTOB Organize Sanayi Bölgesi, İzmir Ticaret Odası, Ege İhracatçılar Birliği, İzmir Ticaret Borsası gibi önemli kurum ve kuruluşların yer aldığı Kurucu Heyet tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, Bakanlar Kurulunun 08.10.2012 tarih ve 2012/3800 sayılı kararı ile İzmir Bilim ve Teknoloji Parkı Teknoloji Geliştirme Bölgesi ilan edildi.

Kurucu heyette yer alan kurum ve kuruluşların yanı sıra İzmir’in önde gelen firmalarının da katılımı ile İzmir Bilim ve Teknoloji Park Anonim Şirketi, 30 Ocak 2013 tarihinde 16 ortaklı olarak kuruldu.İzmir’in Menderes ilçesindeki Tahtalı Barajı su havzasına ve verimli tarım topraklarına komşu olan İzmir Bilimpark; doğal, temiz, huzurlu ve sürdürülebilir bir çevre içerisinde çalışma imkanı sunmaktadır.İdari bina ve Kuluçka Merkezi binasının tamamlanmasıyla birlikte İzmir Bilimpark aktif olarak faaliyete başlamıştır.

İzmir Bilimpark A.Ş

İzmir Bilim ve Teknoloji Parkı Teknoloji Geliştirme Bölgesi
İzmir Bilimpark A.Ş, 10032 Sok. No: 2/A İTOB Organize Sanayi Bölgesi Tekeli Menderes / İZMİR
Tel : +90 232 799 02 00
Fax : +90 232 799 04 00
İzmir Bilimpark'a nasıl gelirsiniz ?

Otobüs ile : 701 nolu Tekeli - Torbalı ESHOT Otobüsü ile İzmir Bilimpark'ın bulunduğu ITOB Organize Sanayi Bölgesine ulaşabilir ve İzmir Bilimpark'a gelebilirsiniz.

Dolmuş ile : Bulgurca - Gaziemir dolmuşu ile İzmir Bilimpark'ın bulunduğu ITOB Organize Sanayi Bölgesine ulaşabilir ve İzmir Bilimpark'a gelebilirsiniz.

Havaalanı Ring : Adnan Menderes Havalimanı'na 10 dakikalık mesafede olan İzmir Bilimpark, gün içerisinde yapmış olduğu ring seferler ile Havalimanı - İzmir Bilimpark arasında ulaşımı kolaylaştırmaktadır.

İzban İle : İzmir Bilimpark'ın 5 dakikalık mesafede olduğu İzban Tekeli durağı, Havalimanı İzban durağına 2 durak uzaklıktadır. İzban'ın Havalimanı durağından binişlerinizde de Tekeli Durağı'nda bulunan ring servislerimizi kullanabilirsiniz.