İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ İZMİR BİLİM VE TEKNOLOJİ PARKI TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGESİ | ITOB OSB, 10032 SOK. NO:2 MENDERES / İZMİR | +90 232 799 02 00 (pbx)
AR-GE PORTAL

Bölge Yönetim Ofisi: +90 232 799 02 00 | Whatsapp : +90 505 033 73 48

Teknoloji Transfer Ofisi

izmir bilimpark teknoloji transfer ofisi

İzmir Bilimpark Teknoloji Transfer Ofisi, güçlü bir bilgi ve İnovasyon ekonomisi yaratmak, katma değerli ürün ve hizmetler yolu ile rekabetçi bir ulusal iktisadi hayat oluşturmak için bilginin ve teknolojinin üretildiği alanlardan tüketildiği alanlara transfer edilmesine yönelik son derece uzmanlaşmış uçtan uca hizmetler vermektedir.

İzmir Bilimpark Teknoloji Transfer Ofisi, başta İzmir Ekonomi Üniversitesi olmak üzere Ege Bölgesinde'ki üniversitelerin tamamı ile iletişim halindedir. Üniversiteler ve onların Araştırma Merkezleri, Akademisyenler, Araştırmacılar ve Laboratuvarları, Ege bölgesinde konuşlu Ar-Ge Merkezleri, Teknoparklar ve uzmanlık alanları teknoloji olan şirketler ve araştırma merkezleri iletişim kurulmaktadır.   

İzmir Bilimpark Teknoloji Transfer Ofisi şu şekilde çalışır;

  • Endüstriyel çalışmalarda inovasyona yönelik teknolojiler, tasarımlar, icatlar ve buluşlar hassas şekilde incelenir ve araştırılır. Bu teknolojiye ihtiyaç duyan sektörler belirlenerek konu hakkında bire bir görüşmeler veya özel etkinlikler düzenlenir. 
  • Sanayi ve endüstri tarafından tanımlanmış ihtiyaçlara yönelik, çözüm üretecek teknolojiler araştırılır, listelenir potansiyel çözüm merkezleri ile iletişime geçilir. Çözüm için gerekli görüldüğünde hibe ve teşvik fonları devreye alınmasına yönelik yönlendirme yapılır.
  • Teknoloji transferine yönelik iş birliğinin sağlanması için aracılık, proje yönetimi, teknik ve idari danışmanık desteklerinin verilmesi sağlanır.

İzmir Bilimpark Teknoloji Tranfer Ofisi, İzmir Ekonomi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ile TUBİTAK 1513 projesi kapsamında partnerliği bulunmaktadır. Bu kapsamda faaliyetlerde eş güdüm ve sinerji sağlanmaktadır.  

Hizmet birimi hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen hizmet birimi sorumlusu ile iletişime geçin.

Kayahan Dede

kayahan.dede@izmirbilimpark.com.tr

05050337348, 02327990200

İzmir Bilimpark A.Ş

İzmir Bilim ve Teknoloji Parkı Teknoloji Geliştirme Bölgesi
İzmir Bilimpark A.Ş, 10032 Sok. No: 2/A İTOB Organize Sanayi Bölgesi Tekeli Menderes / İZMİR
Tel : +90 232 799 02 00
Fax : +90 232 799 04 00
İzmir Bilimpark'a nasıl gelirsiniz ?

Otobüs ile : 701 nolu Tekeli - Torbalı ESHOT Otobüsü ile İzmir Bilimpark'ın bulunduğu ITOB Organize Sanayi Bölgesine ulaşabilir ve İzmir Bilimpark'a gelebilirsiniz.

Dolmuş ile : Bulgurca - Gaziemir dolmuşu ile İzmir Bilimpark'ın bulunduğu ITOB Organize Sanayi Bölgesine ulaşabilir ve İzmir Bilimpark'a gelebilirsiniz.

Havaalanı Ring : Adnan Menderes Havalimanı'na 10 dakikalık mesafede olan İzmir Bilimpark, gün içerisinde yapmış olduğu ring seferler ile Havalimanı - İzmir Bilimpark arasında ulaşımı kolaylaştırmaktadır.

İzban İle : İzmir Bilimpark'ın 5 dakikalık mesafede olduğu İzban Tekeli durağı, Havalimanı İzban durağına 2 durak uzaklıktadır. İzban'ın Havalimanı durağından binişlerinizde de Tekeli Durağı'nda bulunan ring servislerimizi kullanabilirsiniz.